Rodon - knihovna, umění, hudba, fotogalerieVzrůst mravnosti a morálky je nezbytnou podmínkou rozvoje společnosti.
Budoucnost světových náboženství: Odhady růstu populace 2010–2050
Náboženský profil světa se rychle mění, což je způsobeno především rozdíly v porodnosti a velikosti mladé populace mezi hlavními světovými náboženstvími a také počtem lidí, kteří mění své náboženství. Během příštích čtyř desetiletí křesťané zůstanou největší náboženskou skupinou, ale islám bude růst rychleji než ostatní velká náboženství.
Je otázkou, proč počet muslimů roste nejrychleji a množství lidí bez vyznání se ve světové populaci snižuje. Počet muslimů bude téměř stejný jako počet křesťanů na celém světě.
Podíl ateistů, agnostiků dalších lidí, kteří se nehlásí k žádnému náboženství – ač jejich počet roste v zemích, jako jsou Spojené státy a Francie – se bude v rámci celosvětové populace snižovat.
Celkový počet buddhistické populace bude přibližně stejně velký, jako byl v roce 2010, zatímco hinduistická a židovská populace bude větší, než je dnes.
V Evropě budou muslimové tvořit 10 % celkové populace.
Indie si udrží hinduistickou většinu, ale také bude mít největší muslimskou populaci ze všech zemí světa a překoná tak Indonésii.
Ve Spojených státech se sníží podíl křesťanů z více než tří čtvrtin obyvatelstva v roce 2010 na dvě třetiny v roce 2050 a judaismus již nebude největším nekřesťanským náboženstvím. Muslimové budou v USA početnější než lidé, kteří se hlásí k židovství na základě náboženství.
Čtyři z každých 10 křesťanů na světě budou žít v subsaharské Africe.
Zdroj: res.claritatis.cz
Klíčová slova: Ateismus, Buddhismus, Budoucnost, Hinduismus, Islám, Křesťanství, Náboženství