Putin oznámil, na čem se domluvila normandská čtyřka

Normandská čtyřka se dohodla na tom, co je třeba udělat, a to včetně uklidnění stran konfliktu na jihovýchodní Ukrajině, oznámil ruský prezident Vladimír Putin novinářům:

Zaprvé, pokud jde o dodržování Minských dohod. Všichni účastníci jednání potvrdili, že základem uklidnění situace na jihovýchodní Ukrajině by měly být Minské dohody, všichni potvrdili svůj souhlas s těmito dohodami, „ řekl Putin po jednání v Berlíně.

Politici normanské čtyřky

Prezident také poznamenal, že účastníci věnovali spoustu času otázce bezpečnosti:

 „V mnoha otázkách jsme se dohodli, co je třeba brzy udělat v rámci dalšího řešení problémů,“ dodal ruský prezident.

Podle Putina jsou tyto otázky spojeny se stažením sil v zóně konfliktu. Podle prezidenta kvarteto znovu potvrdilo ochotu rozšířit misi OBSE v Donbasu, zejména v oblasti stahování a skladování těžké techniky. Ruský vůdce také řekl, že se účastníkům jednání podařilo vyřešit jen část problémů souvisejících s humanitární otázkou na Ukrajině:  

Bohužel v tomto ohledu jsme skoro ničeho nedosáhli, ale všichni vyjádřili ochotu otázky humanitárního charakteru řešit,“ řekl Putin během krátké schůzky. Jednání se konalo v Berlíně a zúčastnili se ho lídři Ruska, Ukrajiny, Francie a Německa. Jednání trvalo více jak tři hodiny.

(upraveno)

Zdroj: cz.sputniknews.com

-mk-