Ve Spojených státech poprvé implantovaly do lidského mozku neuro-implantát, který generuje elektromagnetické vlny, a tím reguluje chování a pocity

Dvě skupiny neurobiologů z Kalifornské univerzity v San Diegu a Massachusetts General Hospital pod vedením Úřadu pokročilých výzkumných projektů Ministerstva obrany USA (DARPA) poprvé implantovaly do lidského mozku neuro-implantát, který generuje elektromagnetické vlny, a tím reguluje chování a pocity. Výsledky studie nedávno publikoval časopis „Nature“.

Schema ulozeni implantatuJedná se o první neuroimplantát se zpětnou vazbou, který se podařilo implantovat do mozku živé osoby.

Zařízení čte elektromagnetické pole mozku, identifikuje vzory charakteristické pro různé fyzikální stavy a vytváří vlastní elektromagnetické oscilace takovým způsobem, že výsledná elektromagnetická aktivita mozku a implantátu vytváří oscilace s danými vlastnostmi.

Předpokládá se, že zařízení může být používáno k léčbě nervových poruch, jako je deprese a posttraumatické stresové poruchy. Zařízení bylo již testováno na šesti dobrovolnících.

15. listopadu bylo ohlášeno, že vědci z University of Southern California vyvinuli implantát, který může zlepšit lidskou paměť.

(překlad vlastní)

Pozn. redakce:

Vzhledem k tomu, že převážná část obyvatel západního světa dnes nadužívá antidepresiva, bude tento objev s nadšením přijat masou lidí. Jedná se o další druh digitální závislosti. Čip navíc výrazně zlepší paměť, bude monitorovat zdraví, zcela vymýtí kriminální sklony, otevře okamžitý přístup ke všem nahromaděným znalostem lidstva...

O čem se však mlčí je, že podobné čipy zároveň poskytnou možnost zcela výrazně zjednodušit řešení problému likvidace těch jednotlivců, kteří jsou neloajální orgánům, recidivistů, nevyléčitelně nemocných, duševně chorých aj. 

Originál: В США впервые вживили в мозг человека влияющий на настроение имплант vyšel 25. listopadu 2017 na lenta.ru.

Zdroj: lenta.ru

-mp-