Rodon - knihovna, umění, hudba, fotogalerieVzrůst mravnosti a morálky je nezbytnou podmínkou rozvoje společnosti.
Jan BARTOŇ - Ruská vakcína ve hře
Poté, co Rusko oznámilo, že má k dispozici vakcínu proti covidu, se světem liberálních médií prohnala doslova bouře nevole, že vakcína je nebezpečná a naši „experti“ tvrdili, že se jí očkovat nenechají.
Čachry kolem vakcín dál zaplňují nejen česká média. Všichni vědí, že je vakcín nedostatek a že je třeba s nimi očkovat tak, aby to „vyšlo“. Informace Ministerstva zdravotnictví, která upozornila na to, že je nutné doočkovat již jednou očkované a omezit či úplně přerušit očkování první dávky, opět v médiích narazila na „nepochopení“.
Moderátorka Událostí přímo obvinila premiéra Andreje Babiše, že jako hlavní koordinátor očkování (do této role se Babiš sám pasoval) za to může. Babiš vcelku logicky argumentoval, že se jedná o kupecké počty a nebylo k tomu třeba vydávat pokyn ministerstva a navíc tvrdil, že je ministr zdravotnictví v politice „nezkušený“. Já k tomu dodám jen to, že zatímco Blatný se snaží řídit se objektivními fakty, většina politické scény jen a jen politikaří.
Nicméně, jeden zásadní fakt vyplul nyní zcela otevřeně na povrch. EU nemá dostatek vakcín a je proti USA či Velké Británii pozadu s očkováním. V USA se dnes očkuje asi milion osob denně, v EU by se mělo očkovat, pokud bychom chtěli držet krok s USA, asi dva miliony osob denně, v Česku bychom měli očkovat denně minimálně 30000 osob. Protože nemáme dostatek vakcíny, očkujeme asi třetinové množství osob denně, viz statistiky MZ ČR. AstraZeneca tvrdí, že EU přišla pozdě a proto vakcínu nemá. EU kontruje, že na vývoj firmě poslala přes tři sta milionů euro. To je svým způsobem neuvěřitelné selhání EU, která nemá páky na dodavatele! Když k tomu dodám, že největšími kritiky českého vládního selhání v očkování jsou tak zvaní proevropští politici, kruh se uzavírá.
Ruská vakcína Sputnik V byla v Rusku schválena v létě loňského roku. Západní média tvrdila, že vakcína neprošla ověřením na větším počtu osob a propaganda tvrdila, že je „nebezpečná“. Naši někteří mediálně známí lékaři si také přiložili polínko a tvrdili, že by se jí nenechali očkovat. Nedostatek vakcíny v EU ale změnil situaci a Maďarsko jako první stát EU oznámilo, že objednává vakcínu z Ruska. Ta bude mít souhlas k užití nikoliv na úrovni Bruselu, ale pouze pro Maďarsko. Babiš tvrdí, že bude vývoj sledovat. Je stále zastáncem „jednotného postupu“ EU, který ale fatálně selhává. Dokonce už i zpravodaj ČT v Bruselu Lukáš Dolanský jednání Bruselu s firmami, které neplní dodávky vakcín, popisuje jako „bouřlivé“.
Opět se tak plasticky ukazuje, že politizace covidu a souboj o vakcínu je jen dokladem aktuální situace ve světě a EU zvláště. Protiruská politika EU je navíc naprosto pokrytecká. Kdyby totiž nebyla, nemohlo by na jedné straně Německo trvat na dokončení plynovodu Nord Stream 2 z Ruska a na druhé straně požadovat protiruské sankce. Rusko si zajistilo objednávky na svou vakcínu mimo EU, například v Latinské Americe. Pro ruskou a dokonce i pro čínskou vakcínu se dokonce vyslovil i poradce premiéra Roman Prymula. V Česku byl přitom nedávno uskutečněn průzkum mezi obyvateli právě o očkování a ochota nechat se očkovat ruskou vakcínou byla minimální. Tak funguje mediální propaganda.
Situace v očkování je jen důsledkem hrubé politizace covidu a ukazuje EU ve velmi špatném světle.
Zdroj: janbarton.blog.idnes.cz
Klíčová slova: Koronavirus, Kritika Evropské unie, Rusko, Sputnik V, vakcína