Rodon - knihovna, umění, hudba, fotogalerieVzrůst mravnosti a morálky je nezbytnou podmínkou rozvoje společnosti.
Finian CUNNIGHAM - Skripal a Sýrie... Je nezbytně nutné kriminalizovat Rusko
Existuje přímá spojitost mezi senzačními nepodloženými obviněními proti Rusku ze strany Spojeného království v souvislosti s kauzou Skripal, a tím, že NATO prohrává tajnou válku v Sýrii.
Není to jen názor kritických pozorovatelů. Britská velvyslankyně při OSN otevřeně propojila tyto události, když začátkem týdne svolala „mimořádné zasedání“ Rady bezpečnosti.
Zasedání Rady bezpečnosti bylo svoláno jen několik hodin poté, co britská protiteroristická policie zveřejnila snímky z videozáznamu, a uvedla, že identifikovala dva ruské muže, kteří jsou prý zodpovědní za pokus o otravu bývalého ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala v Anglii, k němuž došlo na začátku tohoto roku.
Zasedání Rady rovněž proběhlo rychle poté, co britská premiérka Theresa Mayová sdělila parlamentu, že pachatelé jsou příslušníci ruské vojenské rozvědky, kteří jednali na základě nařízení z Kremlu. Mayová však neposkytla žádné podpůrné důkazy, bylo to jen holé tvrzení.
V tomto krátkém videozáznamu britská velvyslankyně při OSN Karen Pierceová sděluje novinářům důvody britské vlády pro svolání mimořádného zasedání Rady bezpečnosti. Velvyslankyně však prozradila víc, než zamýšlela.
Řekla, že Spojené království a jeho spojenci budou „nadále protestovat proti ruskému světonázoru, v němž mohou státní činitelé provádět takovéto útoky [v Anglii] a mohou povzbuzovat a podporovat syrské představitele v jejich útocích na civilisty.“
Pierceová dodala: „Takže tohle je vlastně nepřetržitý sled, pokud to tak chcete nazvat, protestů proti tomuto světonázoru, kdy můžete jednat mimo rámec norem mezinárodních pravidel a civilizovaného chování.“
Britská vláda se evidentně snaží kriminalizovat jak Rusko, tak Sýrii, a to za stejný údajný zločin – protiprávní použití chemických zbraní.
To by vysvětlovalo, proč britští čelní představitelé tak přehnaně narychlo obvinili ruský stát v kauze Skripal. Podkopáním a očerněním Ruska jako „vyvrhelského státu“ je možné potlačit zásadní vojenskou podporu Sýrie ze strany Ruska. To je obzvláště naléhavé vzhledem ke klíčovému okamžiku ve válce v Sýrii, kdy militanti, podporovaní NATO, budou nyní čelit konečné porážce.
Spojené státy, Británie a Francie nedávno pohrozily použitím vojenské síly proti syrským vládním silám, „pokud“ syrská vláda provede útok chemickými zbraněmi. To je samozřejmě cynická záminka pro státy NATO, aby měly právní ochranu proti agresi vůči Sýrii.
Obvinění z „bezprostředně hrozícího“ chemického útoku ze strany syrské vlády je také neopodstatněné, protože Damašek již nedisponuje žádnou takovou municí, a vůbec nemá z vojenského hlediska potřebu takové zbraně použít.
Smyslem celé kauzy Skripal je vštípit veřejnosti, že Rusko nemá žádné zábrany v použití chemických zbraní k zabití lidí, což na oplátku posílí představu, že Sýrie, spojenec Moskvy, také nemá žádné zábrany ohledně zabíjení lidí toxickými látkami.
Tvrzení NATO ohledně použití chemických zbraní ze strany syrských národních sil se ukázala jako nepravdivá. V uplynulých dnech ruský vyslanec při OSN Vasilij Něbenzja požádal USA, aby poskytly podrobnosti ohledně seznamu Pentagonu s lokalitami, kde se nacházejí chemické zbraně v Sýrii, které mají být vybrány za cíl, avšak USA odmítly odpovědět.
Oproti tomu mezi západní veřejností existuje zdravá skepse ohledně oficiálních nepodložených obvinění syrské vlády. Legendární zpěvák a skladatel Roger Waters ze skupiny Pink Floyd hovoří za mnohé, když nedávno na koncertě obvinil takzvanou záchranářskou organizaci Bílé přilby, podporovanou NATO, z organizování chemických útoků kvůli propagandistickým účelům.
Aby síly NATO překonaly propagandistický problém s démonizováním syrské vlády, a zároveň měly záminku k zahájení vojenských útoků na Sýrii, musí oživit ochabující „falešný“ příběh o zodpovědnosti za použití chemických zbraní.
Kriminalizace Ruska za to, že údajně používá chemické zbraně „na ulicích Británie“, je jen trik, který umocňuje pochybný příběh o kriminalizaci Sýrie.
Zde máme opět slova britské velvyslankyně Pierceové: „Důvod, proč Rada bezpečnosti nebyla schopná jednat ohledně použití CHZ [chemických zbraní] v Sýrii, je Rusko. Je v tom cirkulace. Rusko je klíčové v rámci podpory celosvětového zákazu používání CHZ. A svět by byl lepší, kdyby se k nám Rusko připojilo, a pomohlo nám učinit tento zákaz naprosto neprůstřelný.“
Britské použití slova „cirkulace“ je zcela výstižné, i když z úplně jiného důvodu. Skutečná logika cirkulace spočívá v kriminalizování Ruska i Sýrie kvůli chemickým zbraním. Rusko nebude mít pravomoc použít právo veta v Radě bezpečnosti, aby zabránilo těmto třem mocnostem NATO v zahájení vytouženého vojenského útoku na Sýrii za účelem záchrany jejich tajné války, kterou nyní prohrávají.
Bezhlavý spěch, v jakém britští představitelé obviňují Rusko v kauze Skripal – spěch, který se vysmívá soudnímu řízení a diplomatickým normám - lze jednoznačně vysvětlit naléhavou potřebou sil NATO uskutečnit vojenské plány v Sýrii.
Jak mohou být zveřejněné snímky údajně dvou ruských státních příslušníků v Británii připisovány Kremlu? Dva ruští občané - pokud jde skutečně o pravé informace – mají být „přesvědčivým důkazem“, že ruský prezident Vladimir Putin nařídil zavraždění. To je přeci absurdní smyšlenka představivosti a výsměch právnímu procesu, a zároveň to odhaluje odpornou britskou zaujatost a rusofobii.
Jednou z možných teorií v případu Skripal je, že tito dva údajní Rusové byli členy organizovaného zločinu. Tento týden se objevily zprávy, že bývalý ruský agent Sergej Skripal spolupracoval se španělskými státními bezpečnostními službami v rámci zásahu proti gangům ruského podsvětí. Tyto gangy mohly případně odhalit, že Skripal byl zapleten do jejich nezákonného obchodního modelu, a jednoduše vyslaly do Británie několik goril, aby se s ním vypořádaly. Avšak jak mohli britští představitelé toto hypotetické vysvětlení tak pokřivit a učinit z něj „důkaz“ zapojení Kremlu, je skutečně otázkou.
Je také výmluvné, že britští představitelé jednoznačně odmítli žádost z ruské strany o informace, které by napomohly identifikovat údajné zabijáky Skripala. Například britské předpisy vyžadují, aby všichni návštěvníci země poskytli otisky prstů. Proč Britové odmítli poskytnout otisky prstů ruským činitelům, což by mohlo vést k identifikaci a zřejmě i vysvětlení ze strany těchto dvou údajných podezřelých?
Britové nechtějí znát pravdu, protože jejich oficiální příběh ohledně kriminalizace ruského státu je nezbytně nutný. To vše kvůli naléhavé potřebě aliance NATO nalézt právní a politickou zástěrku pro vojenskou agresi proti Sýrii.
Originál: Skripal and Syria... The Imperative of Criminalizing Russia vyšel 11. září 2018 na ICH.
Zdroj: zvedavec.org
Klíčová slova: Kritika elit, Kritika Západu, Ruské vojenské zásahy v Sýrii, Velká Británie