Rodon - knihovna, umění, hudba, fotogalerieVzrůst mravnosti a morálky je nezbytnou podmínkou rozvoje společnosti.
Nemocná doba: Teroristé z hnutí Black Lives Matter obdrží Nobelovu cenu za mír
Nominace hnutí „Black Lives Matter“ (BLM) propagující násilí v globálním měřítku na Nobelovu cenu za mír, to také objasňuje současnou dobu posledním pochybovačům o tom, v čem žijeme.
Žijeme v kontrafaktuálních, schizofrenních časech. Už tu nic není nahoře a dole. Morální kompas, jakákoli proporcionalita, zdravý smysl pro normálnost. Černá je bílá a bílá je černá, a to nejen v „rasistickém“ smyslu drancování a loupežných hord, které udělaly z celých čtvrtí v USA sutiny a popel. Levicové nevládní organizace a antifašisté zorganizovali přehlídky aktivistů, kteří věřili, že jim bylo umožněno drancovat a lynčovat. Zákon ve jménu nadzákonné sebeobrany a tváří v tvář údajnému „strukturálnímu rasismu“, který měl být fíkovým listem.
Kulturní revoluční barbarství „antirasistů“ proti „koloniálnímu dědictví“ ve všech jeho projevech – od změny názvů ulic přes ničení a odstraňování památek až po démonizaci světové literatury, hudby a filmů: to je to, za čím stojí BLM.
Masová psychóza, která vypukla po tragické a dodnes nevysvětlené smrti černého zločince během policejní operace, za kterou byl odpovědný, se nezastavila v Evropě, zejména v Německu. Zde se „rasová otázka“ z důvodu nedostatečné historické kvalifikace promítla do pseudo či „každodenního“ rasistického vzrušení, od temnoty zašlých dnů až po „diskriminační“ chování státních orgánů.
Výsměch odkazu Alfreda Nobela
Toho jsme se obávali: Nyní bylo BLM, široké levicové teroristické hnutí, navrženo na „Nobelovu cenu míru“. Jako by toto ocenění již nebylo dostatečně dehonestováno předchozím preventivním udělováním ceny Baracku Obamovi (před jeho nástupem do funkce, bez jakéhokoli důkazu o úspěchu), a to zejména proto, že zmíněný prezident pak nedodržel světový mír, ale destabilizoval jej v Sýrii i jinde.
Dědictví Alfreda Nobela tak bude nyní úplně zesměšňováno.
Hnutí, které zajišťuje, že barva pleti jedinců je opět jediným měřítkem pro hodnocení lidí, kteří schvalují násilí jako prostředek politické debaty a které znamená sociální rozdělení a společenskou polarizaci, by – podle navrhovatelů – mělo dostat to, co bylo kdysi nejdůležitější cenu za mír.
Nominace BLM je součástí rostoucího převzetí ctihodných institucí levicovými extremisty, kteří chtějí, aby jejich morálně vadná agenda byla jediným příspěvkem k lidstvu hodnému chvály. Ať už jde o ochranu klimatu, genderismus nebo migrační propagandu či rozmanitost –počítají se pouze časová paradigmata. To vysvětluje také pohled na další seznam návrhů: třeba kontroverzního a oslnivého „informátora“ Juliana Assange, jenž, mimochodem, založil mezinárodní „síť pro kontrolu faktů“. Manipulátoři pravdy jako garanti míru, k tomu musíme nejdříve dozrát… Pak bychom mohli nominovat Marka Zuckerberga nebo Jacka Dorseyho – protože to právě oni dovolují šíření tolika „mírumilovných“ zpráv na Facebooku a Twitteru…
Zdroj: journalistenwatch.com
Klíčová slova: Hnutí BLM, Kontroverze, Krize společnosti, Nobelova cena